PŘEHLED VZDĚLÁVACÍCH KURZŮ 2017 – 2018

Vyberte si z následujíciho kalendáře otevřených kurzů.

Pro snadnější vyhledání využijte filtraci podle data, místa, oboru, lektora, akreditace.

Zasílání nabídek: napište nám na vzdelavani@i-erc.cz. Budeme Vás pravidelně informovat!

Přehled akreditovaných kurzů naleznete ZDE

Vzdělávání na míru a katalog kurzů ZDE

Od:
Do:
Druh:
Místo:
Obor:
Lektor:

Tento seminář je určen pro ty, kteří mají základní představu projektového záměru a chtějí ji rozpracovat pro určitou výzvu.

Seminář vám pomůže s ujasněním představy, do které dotační výzvy by bylo možné záměr umístit. Zároveň si také budete moci udělat ucelenější obrázek o tom, co dostupné dotační výzvy nabízejí za rozsah a formu podpory pro vaše záměry.

 

6.10.2017
Brno – školící centrum
Dotace a projekty
Seminář
Více lektorů

Zaměříme se na praktické ukázky založení a správy firemního Youtube kanálu v návaznosti na sociální sítě, webové prostředí, interaktivní práci s diváckou komunitou či cílovou skupinou, možnosti transferu divácké obce, zvyšování návštěvnosti a monetarizace s úspěšnými příklady u nás i ve světě. Poradíme Vám řadu užitečných tipů a zásad, které vám usnadní audiovizuální obsah jednoduše produkovat i správně distribuovat.

 

 

10.10.2017
Praha – školicí centrum
PR a marketing
Seminář
Mgr. Adam Parma .

Poklad jménem PROAKTIVNÍ ASISTENTKA

Proaktivní asistentka je poklad každé společnosti! Tři „nej“ předpoklady moderní asistentky jsou: cit pro věc, nadhled nad operativou a perfektnost v detailu. Ovládnete praktické tipy až skoro triky pro hladké zvládání náročné každodenní práce asistentky.

 

 

11.10.2017
Praha – školicí centrum
Osobnostní rozvoj
Seminář
Mgr. Věra Máchová

JAK PRACOVAT S NOVINÁŘI aneb UMĚNÍ JAK OSLOVIT MÉDIA

TISKOVÝ MLUVČÍ PRO 21. STOLETÍ: „Důležitější než to, co média sdělují, je míra, v jaké ovlivňují náš způsob myšlení a jednání.“  Herbert Marshall McLuhan   Co je hlavní myšlenkou médiatréninku? Ukážeme Vám, jak funguje novinář. Co ho získá a co ho naopak spolehlivě odradí. Co dělat, když o nás píší „špatně“? Co dělat, když nás média ignorují? Jak se chovat, když dávají přednost konkurenci? Jak reagovat na útoky a osočení? Jak jsou média odpovědná za svou práci? Na tyto a další otázky Vám odpoví náš médiatrénink. A v čem je náš trénink jiný, než spousta jiných kurzů, který je v  dnešní době přehršle? Nahlédnete do kuchyně zkušeného experta na PR a za jeden den získáte cenné rady a tipy z jeho dlouholeté novinářské praxe. 

11.10.2017
Brno – školící centrum
PR a marketing
Seminář
Mgr. Pavel Pichler

OBRANA PROTI KOMUNIKAČNÍ ŠIKANĚ aneb PR JAKO ÚČINNÝ OBRANNÝ NÁSTROJ (intenzivní kurz krizové komunikace)

Kurz poodhalí základní mechanizmy mediálního boje, politické šikany a dotkne se nastavení naší společnosti. Interaktivní formou se ponoříme do několika modelových situací, na kterých si osvojíme techniky obranného PR, případně vyčleníme prostor pro skutečné situace posluchačů. Kurz mimo jiné nabídne krátké schéma pro snadné vyhodnocení situace.

 

12.10.2017
Brno – školící centrum
PR a marketing
Seminář
Ing. Jan Škraňka

JAK ZÍSKAT DOTACI – AKTUÁLNÍ DOTAČNÍ VÝZVY a DOTAČNÍ AUDIT (využití financí z EU fondů a národních zdrojů)

Náš specialista s Vámi prozkoumá aktuální i plánované výzvy na národní i evropské úrovni. Získáte komplexní informace o tom, jaké dotace můžete pro své projektové záměry čerpat, za jakých podmínek a rizik. Na místě posoudíte vhodnosti těchto programů pro Vaše plánované aktivity a výběr té nejvhodnějšího varianty pro Vás.

 

17.10.2017
Praha – školicí centrum
Dotace a projekty
Seminář
Ing. Jiří Ciboch

TRÉNINK VYJEDNÁVÁNÍ a KOMUNIKACE s KOMPLIKOVANÝMI OSOBAMI

Na začátku přišlo slovo. Hned po něm přišlo nedorozumění. (Reinhard K. Sprenger). 

Přicházíte často do styku, jak pracovního, tak obchodního, s různými typy komplikovaných osob a chcete si zdokonalit dovednosti tyto situace řešit konstruktivně a ku prospěchu věci? Přijďte na trénink obtížné komunikace. My Vás naučíme zvládat komunikaci s obtížnými klienty a jednání s komplikovanými osobami. Nacvičíte si obranné taktiky, jak se bránit tlaku a manipulaci při složitých jednáních. Získáte návod,  jak podat negativní zpětnou vazbu obtížnému klientovi a naučíme Vás,  jak se prosadit i přes složitost situace.

 

18.10.2017
Brno – školící centrum
Osobnostní rozvoj
Seminář
Mgr. Věra Máchová

ZÁKON O OCHRANĚ OSOBNÍCH ÚDAJŮ versus ZÁKON O SVOBODNÉM PŘÍSTUP K INFORMACÍM

Absolvováním semináře tak získáte názorný návod, jak správně a bez pochybení žádost o poskytnutí informace vyřídit a jak porozumět problematice ochrany osobních údajů. Seminář bude zaměřen na objasnění a vysvětlení základních pojmů, institutů a procesních postupů při ochraně osobních údajů a poskytování informací. Problematika bude také názorně demonstrována na praktických příkladech a doplněna aktuální soudní judikaturou, budou vysvětleny „chytáky“ a největší úskalí zákona o ochraně osobních údajů a informačního zákona. 

 

18.10.2017
Praha – školicí centrum
Právo
Seminář
JUDr. Eva Kuzmová

PRŮBĚH KONTROLY U PŘÍJEMCŮ DOTACÍ

Seminář je určen pro pracovníky obcí, krajů a státních orgánů, kteří provádějí kontrolu na místě u příjemců dotací a ve zřízených příspěvkových organizacích. Zúčastnit se mohou také příjemci dotací a příspěvků z veřejných rozpočtů. Obsah semináře: Údaje o poskytnuté veřejné finanční podpoře, dotaci, příspěvku a návratné finanční výpomoci; Následná kontrola na místě u příjemce; Způsoby účtování příjemců dotací; Příklady konkrétního postupu kontroly atd.

 

24.10.2017

Praha – školicí centrum
Ekonomika a finance
Seminář
Ing. Miroslava Pýchová

FACEBOOK pro MARKETÉRY – workshop pro PR a CRM on-line manažery

Jsou sociální média Vašimi vodami? Pak víte, že on-line marketing jde velmi rychle kupředu. To, co platilo minulý měsíc, už dnes nemusí fungovat. Pokud chcete patřit mezi nejlepší, posuneme Vás o velký skok dál.Poznejte nejnovější trendy, ale i ty budoucí, získejte detailní případové studie, rozšiřte své kontakty a nabijte se energií. Právě pro Vás je jako ulitý workshop Facebook, na který se sjedou top markeťáci z celé ČR.

 

25.10.2017

Praha – školicí centrum
PR a marketing
Seminář
Ing. Jan Škraňka

VELKÁ NOVELA STAVEBNÍHO ZÁKONA na úseku územního plánování

Motto: „Jedna stavba, jedno rozhodnutí.“ Kam míří novela stavebního zákona? Smyslem změny je zejména zjednodušení a ulehčení povolování staveb a jejich realizace. Cílem je zákon zjednodušit zejména pro menší stavebníky a oživit stavební průmysl. Nové postupy budou mít dopad jak na činnost stavebních úřadů, tak na přípravu staveb z hlediska investorů a dalších subjektu pohybujících se v této oblasti. Seznámíte se v předstihu s výkladem novelizovaného stavebního zákona s předpokládanou účinností od 1. 1. 2018. Zaměříme se na nejaktuálnější informace potřebné pro územně plánovací činnost a především také na dopady velké novely stavebního zákona na úsek územního plánování. Dotkne se také metodik zaměřených na odstraňování problémů vyskytujících se v praxi úřadů a projektantů.

 

31.10.2017
Praha – školicí centrum
Právo
Seminář
Více lektorů

JAK NA DOTACE Z ESI FONDŮ (webinář)

Změňte nápad v úspěšný projekt, pomůžeme Vám najít cestu k evropským dotacím. Víte jak získat finance a jak o ně nepřijít? Máme pro Vás srozumitelný a praktický návod jak postupovat při čerpání dotací z evropských strukturálních a investičních fondů (ESIF). Kdo zaspí, nic nestihne!

 

31.10.2017

WEBINÁŘ – možno sledovat kdekoliv a kdykoliv
Dotace a projekty
Webinář
PhDr. Ing. Vít Skála, Ph.D.

TIME MANAGEMENT IV. GENERACE aneb pánem svého času jednoduše, ale účinně

Time Management neznamená, že se stanete stroji na plnění úkolů. Podíváme se na organizaci času jinak, konkrétně z pohledu time managementu 4. generace. Naučíte se vytváření individuálního systémů plánování času a způsobu myšlení. Poznáte vybrané zásady a techniky řízení času. Metody IV. generace, které lze snadno uvést do praktického života a jež přinášejí rychlý a prokazatelný efekt.

 

1.11.2017
Brno – školící centrum
Osobnostní rozvoj
Seminář
Mgr. Věra Máchová

ZÁKON O REGISTRU SMLUV Z.Č. 340/2015 Sb. – SANKCE V ÚČINNOSTI od 1.7.2017

Žádná pohroma, jen mírný otřes! Jaká jsou největší rizika zákona o registru smluv a jak vyhnout se sankcím? Jak splnit požadavky legislativy a mít vše v pořádku? S námi vyřešíte vše, co po vás vyžaduje zákon č. 340/2015 Sb. Přijďte si pro informace o rozsahu povinnosti zveřejňovat smlouvy, sankci zrušení smlouvy, metadatech, zákonných výjimkách z povinnosti zveřejnit smlouvu, finančních dopadech zveřejňování, atd. Naučíme Vás se orientovat se v zákoně a aplikovat jeho relevantní ustanovení na svou praxi. Dozvíte se, jak upravit vnitřní směrnici či jiné postupy ve Vaší organizaci tak, aby byl postup se zákonem souladný. Novelizace zákona s sebou přináší další významné změny a nastala účinnost sankcí od 1. 7. 2017.

 

3.11.2017
Praha – školicí centrum
Právo
Seminář
Ing. Jiří Blažek

KONFLIKTY A JEJICH ZDRAVÉ ŘEŠENÍ

Člověk nemusí vidět celé schodiště, stačí, když udělá první krok. Cílem je naučit se pracovat s konfliktem bez stresu a umět ho použít pro rozvoj svého potenciálu. Identifikovat, jak zacházíme s energií a kde uniká naše životní síla – co nás vyčerpává. 

 

7.11.2017
Praha – školicí centrum
Osobnostní rozvoj
Seminář
Ing. Mgr. Jiří Svoboda

POSKYTOVÁNÍ DOTACÍ včetně ZMĚN U DOTACÍ ZE STÁTNÍHO ROZPOČTU od 1. 1. 2018

Kurz účastníky seznámí s právní úpravou a praktickými problémy při poskytování dotací a jejich kontrole, informace o aktuálních změnách v zákonech. Dozvíte se, co by měl vědět poskytovatel nebo příjemce o veřejné finanční podpoře, její kontrole a prominutí odvodu.

 

7.11.2017

Brno – školící centrum
Ekonomika a finance
Seminář
Ing. Miroslava Pýchová

ROZPOČTY OBCÍ PŘEDVÍDATELNÉJŠÍ – PŘIPRAVTE SE VČAS NA ROK 2018

Rozpočet je alfa a omega dobré správy obce a je základním nástrojem při řízení obce. Nastavení vhodné finanční strategie poskytne obci oporu a ochrání ji před ekonomickými problémy. Správný chod obce potřebuje „zdravé“ obecní peníze a finanční zdraví zaručí jen a pouze správně nastavený rozpočtový proces. Obce získají praktické návody, jak vhodně nastartovat bezchybný rozpočtový proces a eliminovat rizika, nedopustit se správního deliktu, vysoké pokutě nebo jiným finančním problémům při finanční ztrátě a zadlužení. Zákonem stanovená pravidla jsou v této oblasti striktní a obce určitě uvítají možnost se v nich zorientovat ku prospěchu obce i jejích občanů.

 

9.11.2017
Praha – školicí centrum
Veřejná správa
Seminář
Doc. Ing. Petr Tománek, CSc.

SYSTÉM KONTROLY VEŘEJNÝCH FINANCÍ (Zákon č. 320/2001 Sb., o finanční kontrole, po 19 novelách)

Návrh nového zákona, připravovaný Ministerstvem financí 3 roky, který měl nahradit zákon č. 320/2001 Sb., byl Sněmovnou počátkem září zamítnut. Na kurzu si proto zopakujeme  povinnosti, které stanoví  zákon o finanční kontrole obcím, krajům, organizačním složkám státu, příspěvkovým organizacím, veřejným VŠ, zdravotním pojišťovnám a v.v.i. .

Kurz je zaměřen na výklad problematických oblastí a nejasností v činnosti kontroly, poskytuje příklady pro tvorbu pravidel a vnitřních předpisů o kontrole.

14.11.2017
Praha – školicí centrum
Ekonomika a finance
Seminář
Ing. Miroslava Pýchová

SLOVNÍ SEBEOBRANA – praktické vyjednávání

Čeká Vás seznámení se základními prvky pozitivní komunikace s přihlédnutím ke specifikům obtížné komunikace, jako je např. rozhovor s problémovými či obtížně se vyjadřujícími klienty, vyloženými provokatéry, apod. Jak si udržet vážnost bez sklouznutí do afektu a zachovat si důstojnost. Jak si vytvořit odstup a současně projevit vstřícnost a umět naslouchat.

15.11.2017
Brno – školící centrum
Osobnostní rozvoj
Seminář
Ing. Mgr. Jiří Svoboda

ÚŘEDNÍ A OBCHODNÍ PÍSEMNOSTI podle revidované normy ČSN 01 6910

Účastníkům budou představeny trendy, jak lze prostřednictvím písemné či elektronické komunikace co nejlépe oslovit adresáty a jak je možné zpracovat úřední či obchodní korespondenci tak, aby se stala vizitkou pisatele či instituce, kterou pisatel zastupuje. Dále si osvěží znalost některých pravopisných jevů, s nimiž se v každodenní praxi setkávají.

 

23.11.2017
Brno – školící centrum
Právo
Seminář
Mgr. Eva Kroupová, Ph.D.

YOUTUBE JAKO ESO V MARKETINGU a ÚČINNÝ NÁSTROJ PROPAGACE A PR

Zaměříme se na praktické ukázky založení a správy firemního Youtube kanálu v návaznosti na sociální sítě, webové prostředí, interaktivní práci s diváckou komunitou či cílovou skupinou, možnosti transferu divácké obce, zvyšování návštěvnosti a monetarizace s úspěšnými příklady u nás i ve světě. Poradíme Vám řadu užitečných tipů a zásad, které vám usnadní audiovizuální obsah jednoduše produkovat i správně distribuovat.

 

24.11.2017

Brno – školící centrum
PR a marketing
Seminář
Mgr. Adam Parma .

STŘIH FIREMNÍHO VIDEA KROK ZA KROKEM PRO KAŽDÉHO

Natočili jste video? Zvládnete ho i sestříhat! Jednoduše a efektivně Vás naučíme video sestříhat a zpracovat do výsledné podoby pomocí programu, který je zcela zdarma. Naučíme Vás orientovat se v uživatelském prostředí profesionálního střihového programu a používat všechny funkce potřebné pro střih videa. Dáme Vám základy ke střihu videa na poloprofesionální úrovni.

5.12.2017
Brno – školící centrum
PR a marketing
Seminář
Mgr. Adam Parma .

POSKYTOVÁNÍ DOTACÍ včetně ZMĚN U DOTACÍ ZE STÁTNÍHO ROZPOČTU od 1. 1. 2018

Kurz účastníky seznámí s právní úpravou a praktickými problémy při poskytování dotací a jejich kontrole, informace o aktuálních změnách v zákonech. Dozvíte se, co by měl vědět poskytovatel nebo příjemce o veřejné finanční podpoře, její kontrole a prominutí odvodu.

 

12.12.2017

Praha – školicí centrum
Ekonomika a finance
Seminář
Ing. Miroslava Pýchová

PŘEHLED VZDĚLÁVACÍCH KURZŮ 2017 – 2018

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *