Dotační poradce: Zažádejte si bez obav

Dotační poradce: Zažádejte si bez obav

Dotační poradce je v poslední době žádanou aktivitou. Setkáváme s vypisováním stále nových dotačních výzev z fondů Evropské unie. V těchto výzvách jsou uvedeny veškeré potřebné informace týkající se dané dotace, komu a na co je určena. Tato výzva potenciální zájemce směřuje k vyplnění žádosti o dotaci. Možnost získat dotaci pak také závisí na zpracovaném projektu. Než se do něj pustíte, měli byste si nechat provést dotační audit.

Než požádáme o dotaci…

Dotační poradce: Žádejte!

Jak jsme již poznamenali v úvodním odstavci, v současnosti je vypisováno velké množství dotačních výzev v rámci fondů 2014–2020 Evropské unie. Prvním krokem, jenž musíme učinit, abychom se mohli o dotaci ucházet, je vyhledání správné dotační výzvy. Toto souvisí se zmapováním situace dotačních příležitostí a měli bychom se při té příležitosti zamyslet nad tím, jak danou dotaci můžeme využít v praxi. Potom teprve bychom si měli o dotaci požádat. K žádosti se pak přikládá vypracovaný projekt, jenž nastiňuje budoucí čerpání dotace.

K tomu, abychom se v oblasti dotačního financování více zorientovali, je v poslední době vypisováno vcelku velké množství různých školení a workshopů. Ty jsou určeny pro členy veřejné správy, podnikatele, OSVČ, neziskové organizace, ale rozhodně tato tematika může zajímat i běžného občana.

Co nás může zajímat v oblasti dotací?

Spousta z nás si klade otázky, jak to s těmi dotacemi vůbec je, odkud finanční prostředky plynou? Jaké jsou možnosti financování a z jakých fondů se k nám mohou dotace dostat? Ptát se však můžeme i na dotační audit. Většině lidí tento pojem nic moc neříká a spíše si pod tímto pojmem představí nějakou kontrolu dotačního čerpání. Ve skutečnosti si však v dotačním auditu klademe otázky typu, jak vybrat správný dotační program pro náš projekt a jak tento projekt můžeme připravit? Dotační audit je tedy spíše zamyšlením se nad vhodností a využitelností daného dotačního programu či výzvy. Posledním bodem pak je hodnocení a administrace dotačního projektu.

Kde se o dotacích můžeme dozvědět více?

Evropské regionální centrum pořádá pro všechny zájemce workshop JAK ZÍSKAT DOTACI – AKTUÁLNÍ DOTAČNÍ VÝZVY A DOTAČNÍ AUDIT (VYUŽITÍ FINANCÍ Z EU FONDŮ A NÁRODNÍCH ZDROJŮ). Bližší informace o workshopu se dozvíte zde.

Dotační poradce: Zažádejte si bez obav
Tagged on:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *