Asistentka nade vše

Asistentka nade vše

Téměř v každé společnosti si můžeme povšimnout osob, jež pomáhají udržet administrativu, tím pádem hodně odlehčují vedoucím pracovníkům. Ti se nemusejí zabývat vyplňováním formulářů, vyřizováním telefonátů a spoustou dalších činností.

V dřívějších dobách se na sekretářky pohlíželo skrze prsty, protože si spousta lidí myslela, že jsou zaměstnávány jen pro vaření kávičky a zpestřování volných chvilek svého zaměstnavatele. Jen málokdo však zná pravdu.

Co vše je náplní práce asistentky?

Jak jsme již poznamenali výše, asistentka se zabývá vyplňováním formulářů, vyřizováním telefonátů a spoustou dalších činností. Při své práci aktivně obsluhuje kancelářskou techniku. Musí se umět popasovat s kopírováním, tisknutím a faxováním. Výhodou pro ni je i schopnost psát všemi deseti prsty, protože svému šéfovi pomáhá s pořizováním zápisů z firemních porad a jednání.

Sekretářka musí být celkově v obraze a musí mít přehled o kancelářských potřebách. Vždy, když je třeba, vyřizuje objednávky či reklamace a zároveň vede potřebnou evidenci zakoupených potřeb. Nesmíme však zapomenout na to, že náplní její práce je i sledování a evidence korespondence, jež do firmy přijde, ale i té, která z ní odejde.

Co musím umět, abych se mohla stát asistentkou?

Abyste se mohli případně o místo asistentky ucházet, měli byste umět minimálně jeden světový jazyk a aktivně pracovat s počítačem. Co se týče vzdělání, požadované je dosažení středního zakončeného maturitní zkouškou.

Jak se stát kvalitní asistentkou?

Každý z nás touží po tom, být ve své práci úspěšný. U sekretářky tomu není jinak, aby byla pro svého šéfa nepostradatelnou, musí být profesionální, spolehlivá a zodpovědná. Jak se v těchto třech oblastech zlepšit, abyste pro svého šéfa byli nepostradatelní, se můžete dozvědět přímo na kurzu, jenž je této problematice věnován. Více se o něm dozvíte zde.

Buďte svému šéfovi proaktivní asistentkou

Doba postupuje neustále dopředu a s ní lineárně stoupají i nároky kladené na asistentky. Abyste byli moderní, měli byste mít cit pro věc, nadhled nad operativou a mít oko pro detail. Ve vaší kanceláři by měla panovat příjemná a pozitivní nálada a na vaší tváři by měl hrát úsměv. Víme, že to není nijak snadné, ale připravili jsme pro vás kurz, na němž se dozvíte, jak překonat těžké chvíle, jak řídit svůj čas, rozeznat důležité od vedlejšího a spoustu další. Více informací najdete zde.

Asistentka nade vše

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *